Jak wykonać zabudowę wanny z podświetleniem LED?

Chociaż wanny wolnostojące cieszą się z każdym rokiem coraz większym zainteresowaniem, to i tak w domach Polaków znajdują się zazwyczaj te narożne, klasyczne do zabudowy. Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim wanny do zabudowy nie zajmują zbyt dużo miejsca, a do tego są łatwe w utrzymaniu oraz dużo tańsze od modeli wolnostojących. Zabudowa ich jednak nie zawsze musi wyglądać tak samo. Posiadając wannę do zabudowy, można zadbać o wyjątkowy klimat kąpieli w niej montując chociażby podświetlenie LED. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak to zrobić!

Zabudowa wanny z podświetleniem – czy trudno zrobić ją samodzielnie?

Wanny narożne można zabudować na naprawdę wiele sposobów. Jednym z powszechniejszych jest obudowanie całości płytkami, które mogą albo nawiązywać do tych, które znajdują się na reszcie ścian w łazience lub zupełnie inne.

W tym przypadku mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym. Pomimo tego, że taka obudowa wanny płytkami wygląda ciekawie, to jednak sama zabudowa jej jest pracochłonna oraz niezbyt tania. Rozwiązaniem, które cieszy się w ostatnich latach sporym zainteresowaniem jest zastosowanie specjalnych obudów, już gotowych. Tego typu obudowy do wanny pasują do praktycznie każdego modelu, do wanien akrylowych czy żeliwnych.

Tego typu obudowy są bardzo elastyczne, z tego względu tak łatwo się je montuje. Do ściany czy podłogi obudowę mocuje się za pomocą silikonu sanitarnego, który chroni przed przedostaniem się wody czy wilgoci. W przypadku awarii odpływu, syfonu taką obudowę można też w dosyć łatwy sposób zdjąć. Wystarczy przeciąć warstwę silikonu ostrym narzędziem.

wanna z podświetleniem

Gdzie kupić obudowy wanny przystosowane do montażu listwy LED?

Nowe modele obudów do wanien posiadają specjalne podcięcie, w którym można zamontować listwę LED. W przygotowane wgłębienie wystarczy ulokować taśmę LED. Dzięki specjalnie wykonanemu wgłębieniu, widoczne będzie tylko oświetlenie. Samo założenie taśmy nie jest niczym skomplikowanym, z pewnością z czynnością tą poradzi sobie praktycznie każdy.

Efekt za to jest zachwycający! Wanna w takim wnętrzu wygląda jakby unosiła się w powietrzu. Podświetlenie, które tak naprawdę jest niewielkim elementem montażowym, może zmienić bardzo estetykę całej łazienki i wprowadzić do niej zupełnie inny klimat. Wanna z podświetleniem z pewnością będzie sprzyjała poczuciu relaksacji i odprężenia.

Podświetlenie wanny ma wpływ nie tylko na poczucie relaksacji podczas kąpieli, ale także i na optyczne powiększenie wnętrza. Szczególnie w łazienkach małych dodatkowe oświetlenie wanny sprawi, że całość będzie wyglądała przestronnej, szerzej. A elementy wyposażenia, takie jak właśnie wanna będą uwypuklone. Często wanny sprzedawane są w zestawach z gotowymi już obudowani, jeśli nie na ogół znajdują się one w ofercie danego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *